TR  |  EN
FİRMA PROFİLİ

MEKE, 1977 yılında Shell petrol şirketinden ayrılarak kendi işini kurmak isteyen deniz ve çevre sevdalısı bir müteşebbis olan Mehmet Kemerli tarafından, şahıs şirketi olarak o zamanlar İstanbul'un tersane bölgesi olan Ayvansaray'da kurulmuştur. Türkiye'de ilk kez MARPOL hizmetini Gemi Sintine Servisi markası ile vermeye başlayan şirket, patlayan sintine hortumundan akan petrol türevli atığa yaptığı müdahale ile petrol kazalarında acil müdahale konusuna yönelmiş ve kurucusu olduğu sektörün ilk özel şirketi olmuştur.

MEKE, ismini, petrol kazalarında ilk etkilenen deniz kuşlarının birisinden almaktadır. Siyah renkli meke kuşu aynı zamanda alnındaki beyaz renk ile petrole bulanmış bir denizin temizlenen bölgelerini gösterir bir etki yaratmaktadır. Uzun yıllardır öncülüğünü yaptığı Deniz Çevresi Koruma ve Temizliği sektöründe lider konumda faaliyette olup hizmetlerini, "Çocuklarımıza temiz denizler bırakmak" amacı ile yürütmektedir.

Bu yıllar içerisinde hizmetlerini geliştirerek farklı markalar yaratan şirket 2013 yılında MEKE Marine Teknoloji A.Ş. çatısı altında toplanmıştır. Denizde ve karada petrol kirliliğine müdahale ve temizliği, ekipman üretimi ve ilgili eğitimler konularında hizmet vermekle olan MEKE, bu hizmet ve faaliyetlerinin çevreye duyarlı, insan sağlığını ön planda tutan, kaliteli ve müşteri tatmini sağlayan yapıda olması için, kurduğu entegre yönetim sisteminin; yaşayan, etkin ve sürdürülebilir olması amacıyla kurulmuştur.Meke Marine
Cumhuriyet Cad. Şark Apt. No: 1/4 Taksim
34437 Beyoğlu, Istanbul / TURKEY
Tel: +90 444 63 53
Fax: +90 212 293 43 20
E-mail:

2017 © Meke Marine